Formacionet zyrtare: Spanjë – Francë

Sonte (e diele) do zhvillohet finalja e Ligës së Kombeve ndërmjet Spanjës dhe Francës.

Sport

10/10/2021 19:39

Dy Kombëtaret duan fitoren në mënyrë që të sigurojnë trofeun e Ligës së Kombeve, shkruan lajmi.net.

Spanja në gjysmëfinale eliminoi Italinë, derisa Franca më përmbysje triumfoi ndaj Belgjikës.

Formacioet e zgjedhura nga Luis Enrique, respektivisht Didier Deschamps janë publikuar.

Spanjë: Simon; Alonso, Laporte, Garcia, Azpilicueta; Rodri, Busquets, Gavi; Sarabia, Oyarzabal, Torres.

Francë: Lloris; Pavard, Kimpembe, Varane, Kounde; Hernandez, Tchouameni, Pogba; Griezmann, Benzema, Mbappe

Ndeshja zhvillohet në “San Siro” dhe nis në ora 20:45./Lajmi.net/