Pensionisti del përpara trenit dhe mbijeton mrekullisht – Lajmi.net
Pensionisti del përpara trenit dhe mbijeton mrekullisht
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 19:49, 2 January 2018
Një pensionist shihet duke kërcyer përpara një treni që po ndalonte dhe mbijeton mrekullisht pavarësisht nga lëndimet serioze të kokës në incidentin që ndodhi në Kinë.

Pensionisti bie nga platforma përpara një treni në stacion, por mbijetoi mrekullisht pavarësisht se kishte marr lendime serioze, transmeton lajmi.net.

Pamjet e tmerrshme tregojnë një burrë që bie para një treni në një stacion të zënë në Tajvan.

Pavarësisht se u godit nga një tren, njeriu pa emër i mbijetoi rënies, por pësoi lëndime serioze në kokë.

Njeriu, thuhet se rreth 70-vjeçar, ishte vetëm kur u ngjit në pistën në stacionin hekurudhor Shanjia në qytetin e ri të Taipei të Tajvanit të Veriut.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë atë pastaj të shtrirë përpara trenit, me shoferin që nuk mund të ndalet trenin.

Udhëtarët e tjerë që prisnin në platformë nuk ishin në gjendje të ndihmonin njeriun në kohë.

Administrata Hekurudhore e Tajvanit tha se njeriu ishte drejtuar nga treni dhe paramedikët kanë thënë se ai ka pësuar laceracione në  kokë.

Pensionisti ishte ende i vetëdijshëm kur ai u dërgua në spital për trajtim të mëtejshëm, thanë njoftimet.

Autoritetet po hetojnë incidentin dhe ende nuk kanë zbuluar emrin ose motivet e pensionistit. Nuk është ende e qartë nëse rënia ishte e qëllimshme apo nëse njeriu aksidentalisht ra nga platforma. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO