Pamje mahnitëse nga Marsi. NASA sjell imazhet HD nga planeti i kuq – Lajmi.net
Pamje mahnitëse nga Marsi. NASA sjell imazhet HD nga planeti i kuq
Autori: Lajmi.net Auto & TekFunKurioziteteTeknologji 13:44, 12 March 2017
Këto fotografi zbulojnë në detaje të pabesueshme kodrat, rrafshnaltat dhe shkëmbinjtë e Planetit të Kuq. Të kapura nga kamera e pajisjes ‘Curiosity’ të NASA-së, fotografitë e pabesueshme janë nga rajoni ‘Murray Buttes’ në planetin tonë fqinj.

Pamjet nga planeti duken sikur të jenë kapur në shkretëtirat e SHBA-së, tha shkencëtari Ashwin Vasavada nga Laboratori i NASA-së në Kaliforni.

Pajisja ka zbuluar dëshmi se liqenet e lashta në Mars dikur ofruan kushte të favorshme për mikrobe.

Fjalët kyçe: Marsi, NASA, pamje mahnitese

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble