Njihuni me centralin më të madh të paneleve diellore në botë (Video) – Lajmi.net
Njihuni me centralin më të madh të paneleve diellore në botë (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 1:36, 16 July 2017
Centrali më i madh i paneleve diellore në botë ndodhet në Arizona.

2400 hektarë midis Yuma dhe Phoenix, fabrika prej 290 megavat do të dërgojë energji elektrike në shtetin e Kalifornisë për dy dekadat e ardhshme, transmeton lajmi.net

Njësia prej 1.8 miliardë dollarësh është në pronësi të NRG Energy, Inc. dhe MidAmerican Renewables, LLC.

Njerëzit me hapjen e saj kanë qenë shumë të ngazëllyer, nga që ruhet energjia e pastër.

Shikoni videon më poshtë për më shumë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO