Nga De Biasi te Panucci, çka ndodhi me Kombëtaren Shqiptare në vitin 2017? – Lajmi.net
Nga De Biasi te Panucci, çka ndodhi me Kombëtaren Shqiptare në vitin 2017?
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 23:32, 1 January 2018
Viti 2017 ka kaluar me shumë zhvillime në Kombëtaren Shqiptare të Futbolli.

Ky vit, solli edhe ndarjen e Kombëtares Shqiptare me trajnerin që i dërgoi në EURO 2016, Gianni de Biasi.

Humbja në qershor ndaj Izraelit në kualifikime për Kupën e Botës, dhe rrethanat jo të favorshme të krijuara brenda grupit, kanë bërë që De Biasi të njoftojë largimin para përfundimit të eliminatorëve.

De Biasi drejtojë Shqipërinë në gjashtë vite, që nga nëntori i vitit 2011.

Vendin e De Biasit e zuri një tjetër italian, bëhet fjalë për Christian Panuccin, i cili drejtoi Shqipërinë në pesë ndeshje, katër kualifikuese dhe një miqësore.

Shqipëria nën drejtimin e Panuccit mposhti Litenshtajin, barazoi me Maqedoninë dhe u mposht nga Italia dhe Spanja.

Megjithatë, vitin 2017 Shqipëria e mbylli me fitore duke e mposhtur 2:3 në udhëtim Turqinë.

Rezultatet e Kombëtares Shqiptare në vitin 2017 i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO