Momenti kur Shaqa e turpëron lojtarin e Cityt – Lajmi.net
Momenti kur Shaqa e turpëron lojtarin e Cityt
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:43, 12 March 2018
Xherdan Shaqiri ka “turpëruar” mesfushorin e Cityt, Oleksandr Zinchenko.

Në ndeshjen në mes të Stoke Cityt e Manchester Cityt në kuadër të Premierligës angleze, Xherdan Shaqiri sërish ka dëshmuar shkathtësitë e tij, kësaj radhe ndaj liderit të kampionatit anglez.

Shaqiri, gjatë në aksioni të mirë për Stoke Cityn, turpëroi ukrainasin Zinchenko, duke i futur topin nëpërmjet këmbëve, para se të pasonte topin te N’Diaye, që gjuajti afër shtyllës.

Rasti i Shaqirit në videon më poshtë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO