Mesila Doda akuza të forta për PD-PS: Pazare për eliminim të partive të vogla – Lajmi.net
Mesila Doda akuza të forta për PD-PS: Pazare për eliminim të partive të vogla
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 23:21, 18 May 2017
Deputetja e PDIU-së Mesila Doda ka akuzuar partitë e mëdha PD-PS për marrëveshjen, për zgjedhjet e 25 qershorit, sipas të cilës partitë e vogla do të dalin të vetme në zgjedhje.

 

Doda është shprehur se kjo ka si synim zhdukjen e partive të vogla dhe është një pazar mes partive të mëdha.

“E vetmja gjë që arriti kjo marrëveshje është që partitë e vogla të mos futen në zgjedhje.  Unë e kuptoj që njerëzit mund të kenë interes tek Ministria e Brendshme apo tek Ministria e Shëndetësisë apo tek e Arsimit, por nuk e kuptoj dot se çlidhje ka Aluizni, OSHEE, AKBN në këtë mes. Folën për pushtet në tavolinë që nuk duhet të kishte  dhe ajo që mund të kuptojmë sot është degradimi i kauzave të mëdha”, tha Doda.

Më tej Mesila Doda ka thënë se ata u ulën bashkë pas presionit të LSI dhe PDIU: “E dini pse u ulën ata të dy bashkë, sepse dje LSI dhe PDIU u tha se nuk mund të vazhdoni kështu, uluni e zgjidhni ngërçin. Dhe rënë dakord që të ulen bashkë vetëm e vetëm që të mos kenë koalicione”, u shpreh Doda. /opinion.al

Fjalët kyçe: Mesila Doda, PD, PS, Shqipëri

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3