Mëngjes perfekt për dietën – Lajmi.net
Mëngjes perfekt për dietën
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 10:23, 31 May 2018
Nëse flasim për një stil jete të shëndetshme, nuk mund të lëmë mënjanë një vakt të rëndësishëm siç është mëngjesi.

Konsiderohet si një nga pjesët më të rëndësishme të ditës falë sasisë së substancave ushqyese dhe vitaminave që ndihmojnë organizmin tonë.

Sipas specialistet Elisabetta Politi, nisja e ditës me një mëngjes të mirë vë në funksion metabolizmin tonë. Më e rëndësishme është zgjedhja e një mëngjesi në një dietë të ekuilibruar me ushqime që janë burim ushqyes dhe vitaminash. Në këtë mënyrë do të jetë më e lehtë të kënaqim veten dhe të plotësojmë nevojat e përditshme.

Ndiqni mundësitë e një mëngjesi ushqyes në fotogaleri!

Tërshëra. Një tas me qumësh bajamesh, dy tasa tërshërë, gjysëm luge çaji me fara liri, kanellë dhe çerek tasi me fruta pylli. Gatuani tërshërën me qumështin e bajames në zjarr dhe kur të jetë gati hidhni farat e lirit dhe kanellën. Para se ta servirni shtoni frutat.

Kosi është mjaft i rëndësishëm në mëngjes, pasi ka mjaft proteina dhe probiotikë. Mjafton ta shoqëroni me fruta, ose me fruta të thata.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO