Manchester City vendos rekord të ri në Premierligë – Lajmi.net
Manchester City vendos rekord të ri në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 19:24, 3 December 2017
Manchester City ruajti epërsinë prej tetë pikëve me Manchester United, duke mposhtur 2:1 West Ham Unitedin në ‘Etihad Stadium’.

Skuadra e Pep Guardiolas, me jo pak mund regjistroi fitoren e radhës në Premierligë.

Kjo ishte fitorja e 13-të më radhë, që është rekord i ri në Premierligë.

13 fitore radhazi në Premierligë i kanë arritur vetëm Chelsea në sezonin 2016/17 dhe Arsenali në vitin 2001/02./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Manchester City, Premierligë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown