Magjia e leximit përmes fotografive – Lajmi.net
Magjia e leximit përmes fotografive
Autori: Lajmi.net FunKulturë/Arte 14:18, 3 March 2017
Fotografi i njohur britanik Steve McCurry ka realizuar së fundmi një libër me fotografi të mrekullueshme, të cilat shfaqin magjinë e leximit.

Objektivi i aparatit të tij kanë qenë lexuesit në 30 vende të ndryshme të botës, me ç’rast ka kapur spontanisht disa fotografi të cilat tregojnë se të lexuarit një libër, është gjëja më e vlefshme, pavarësisht ambientit ku je duke e bërë këtë gjë.

Fotografi Steve McCurry

Që nga rrënojat e Kuvajtit, deri tek një klasë në Kashmir, apo djaloshin me elefant, këto fotografi zbulojnë fuqinë e fjalës së shtypur. Telegrafi

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO