Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto) – Lajmi.net
Koncepti i makinës elektrike luksoze të Mercedesit (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:01, 21 August 2017
Mercedesi ka prezantuar konceptin e makinës elektrike luksoze.

6 metra e gjatë, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” e ka pjesën e pasme të frymëzuar nga jahtet dhe quhet bishti i barkës. Edhe pse ka pamje fantastike, do të jetë paksa e vështirë për tu parkuar një makinë e tillë.

Mercedesi njihet për prodhimin e makinave të fuqishme dhe të kushtueshme. Nëse kjo makinë del ndonjëherë në treg, me siguri që do i ketë këto karakteristika.

Me 750 kuaj fuqi, “Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet” do të shkojë nga 0 në 100 km/h për më pak se 4 sekonda dhe do të ketë një shpejtësi maksimale 250 km/h.

Bateria e sheshtë do e mbajë “gjallë” në rrugë makinën e madhe dhe të shpejtë për 322 kilometra, sipas Mercedesit. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Mercedes Elektrik

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper