Këtë detyrë e zgjidhin pa problem 12 vjeçarët, po ju? – Lajmi.net
Këtë detyrë e zgjidhin pa problem 12 vjeçarët, po ju?
Autori: Lajmi.net Kuize 9:28, 10 March 2018
Cila është formula të cilën duhet ta përdorni për ta zgjidhur këtë detyrë?

 

Mund të ju duket pak e vështirë, gjithsesi, të tilla detyra u paraqiten çdo ditë 12 vjeçarëve në Singapor dhe ata ia dalin pa problem që ta zgjidhin, transmeton lajmi.net

Ekziston një rreth i madh me një diametër prej 84. Brenda këtij rrethi janë katër qarqe më të vogla.
Cila është zona midis rrethit të madh dhe katër qarqeve më të vogla?

Përgjigja është rreth 1.006.885. Shikoni videon për të kuptuar se si zgjidhet. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Diametër, hapësirë, rrathe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool