Kapet miu i madh sa një mace shtëpiake – Lajmi.net
Kapet miu i madh sa një mace shtëpiake
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:15, 4 December 2017
Daren George e ka kapur një mi gjigant, që besohet të jetë më i madhi ndonjëherë në Britani të Madhe

Kapësi i kafshëve nuk ka mund të besonte kur mati brejtësin, që prej hundës deri në fund të bishtit, ishte 50 centimetra i gjatë, sa një mace shtëpiake, transmeton Telegrafi.

Miu i gjatë gjysmë metri

“Ishte një bishë, nuk po mund t’i besoja madhësisë që kishte. Kur pashë gjysmën e trupit përjashta kurthit, u tmerrova”, ka thënë mes tjerash George.

Brejtësi i madh sa një mace

Kushtet e favorshme për jetë dhe imuniteti ndaj shumicës së helmeve, janë shkaktarët që këto gjallesa të shkathëta po rriten në masë të madhe.

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO