Jozef Thaqi triumfon në ‘Drag Race’ që u mbajt në Arioportin e Prishtinës (Foto) – Lajmi.net
Jozef Thaqi triumfon në ‘Drag Race’ që u mbajt në Arioportin e Prishtinës (Foto)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:03, 7 August 2017
Gara me vetura të njohura si ‘Drag Race’ është mbajtur dje në Arioportin e Prishtinës.

Kjo garë me gjatësi  402 metra dhe me kohë prej 16 sekonda, ka nxjerrë disa fitues, ndër ta edhe Jozef Thaqi që është renditur  në vendet e para, përkatësisht atë të dytin, shkruan lajmi.net

Jozefi në garë është paraqitur me veturë të tipit Opel Astra 2.0 Sfi. Gjatë provave të 5 gushtit, ai është kualifikua në kategorinë 16.1 sekonda, por, në ditën e garave bëri një paraqitje më të mirë  duke e zënë kohën prej 15.6 sekonda.

Një detaj që është për t’u habitur është fakti se Jozefi ishte me makinë  160 hp dhe mposhti makina me rreth 250 hp.

Deri me tani, ai i ka bërë tetë gara prej të cilave 7 i ka të fituara dhe një të humbur./Lajmi.net/

20646087_1914300298824656_1065044004_n 20668769_1914300288824657_1167413196_n 20684403_1914300345491318_2032458444_o 20706365_1914300352157984_881848198_o 20706711_1914307305490622_2062669471_n

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO