Ja çfarë ka bërë PSG pas refuzimit të ofertës për Neymarin nga La Liga – Lajmi.net
Ja çfarë ka bërë PSG pas refuzimit të ofertës për Neymarin nga La Liga
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSerie ASport 17:00, 3 August 2017
Neymari vazhdon të marr vëmendjen në tregun e transferimeve.

Braziliani po kërkon të transferohet te PSG në Francë, skuadër kjo që ka shprehur gatishmërinë t’i paguajë Barcelonës klauzolën 222 milionë euro.

Por është La Liga tani që po refuzon të pranojë këtë ofertë të PSG-së, shkaku i shumë së madhe dhe problemeve financiare që mund të shfaqen, duke thyer edhe Fair Play-n financiar të UEFA-s.

Refuzimi i La Ligas ka hapur tani një situatë të re, dhe ekspertët ligjor të PSG-së kanë iniciuar padi ndaj La Ligas, për mos pranimin e ofertës./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Neymar

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion