iPhone X mbyllet për 48 vjet, pas dhënies gabim të kodit – Lajmi.net
iPhone X mbyllet për 48 vjet, pas dhënies gabim të kodit
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:03, 6 March 2018
Duhet mirë të siguroheni që nuk po e dorëzoni iPhone tuaj tek fëmija juaj nëse është problematik.

Një djalë dyvjeçar në Shangai thuhet se mbylli iPhone X e mamasë së tij duke futur në mënyrë të përsëritur kodkalimin e gabuar, duke bërë që iPhone të mbyllet për 48 vjet.

Mamaja tha se djali i saj ia mori telefonin që ta përdorte telefonin për të parë ‘video arsimore’. Por ajo u kur u kthye në shtëpi kishte parë që fjalëkalimi ishte shtypur shumë herë gjë që u mbyll për 25 milionë minuta.

Sipas një tekniku në një pike postare në Shangai tha se kishte parë telefonat të mbyllur për 80 vjet, si pasoj e shtypjes gabim të kodkalimin.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO