Ilaria D’Amico: Ky është ekipi me të cilin Buffon nuk dëshiron të takohet në Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Ilaria D’Amico: Ky është ekipi me të cilin Buffon nuk dëshiron të takohet në Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 11:21, 25 July 2018
Ilaria D'Amico ka bërë të ditur se Gianluigi Buffon nuk dëshiron të takohet me "Bianconerët".

Gianluigi Buffon nuk dëshiron të takohet me ish skuadrën e tij, Juventus, në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

Portieri legjendar u largua nga Torino duke nënshkrua me Paris Saint-Germain.

Por, gruaja e tij, Ilaria D’Amico ka bërë të ditur se Buffon nuk dëshiron të takohet me “Bianconerët” në garën elite evropiane për klube, përcjell “lajmi.net”.

“Buffon e dashuron Juventusin, shpreson të mos takohet me ta në Ligën e Kampionëve”, u shpreh D’Amico. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO