Hysaj bën hapin e madh, transferohet në Premierligë – Lajmi.net
Hysaj bën hapin e madh, transferohet në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 14:23, 7 December 2018
E ardhmja e Elseid Hysajt sipas gjitha gjasave do të jetë në Premierligë.

Mbrojtësi shqiptar i Napolit, do të largohet nga Serie A, për të kaluar në Premierligë, te skuadra e Chelsea.

Disa ditë pas raportimeve të vazhdueshme të medieve italiane, është tash ‘DailyMail’ që raporton se mbrojtësi shqiptar do të bashkohet me ish trajnerin e tij, Maurizio Sarri te Chelsea, përcjell ‘lajmi.net’.

Transferimi i Hysajt te Chelsea mund të ndodhë gjatë verës së ardhshme.

Hysaj 24 vjeçar,  është pjesë e Napolit që nga viti 2015, ku deri më tani ka arritur të regjistrojë 120 paraqitje./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO