Humbja e Interit ia siguron Ligën e Kampionëve skuadrës së Romës – Lajmi.net
Humbja e Interit ia siguron Ligën e Kampionëve skuadrës së Romës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 23:39, 12 May 2018
Roma ka siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin tjetër.

Fitorja e Sassuolos në udhëtim te Interi me rezultat 1:2 i ka siguruar matematikisht kualifikimin Romës, që këtë edicion arriti deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Tani ka mbetur të diskutohet vetëm vendi i katërt që do të shkojë nga Italia në garën elitare të Evropës.

Lazio, me fitore eventuale ndaj Crotones do ta siguronte vendin e katërt, në të kundërtën do t’i duhej të presë xhiron e fundit për t’i matur forcat me Interin në një përballje finale./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO