Hulumtuesi i Bitcoin me paralajmërim për investitorët – Lajmi.net
Hulumtuesi i Bitcoin me paralajmërim për investitorët
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:58, 9 February 2018
Drejtori i hulumtimit në Qendrën e monedhave, Peter Van Valkenburgh, ka lëshuar një paralajmërim për investitorët potencialë të ‘letrave më vlerë’ dhe monedhave virtuale.

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe të ardhurave të Hong Kongut (SFC) zbuluan disa letra paralajmëruese për shkëmbimet e fshehta të disa agjencive të cilat shesin produktet e tyre, në këmbim të Bitcoin dhe Ethereum .

Ky veprim është pjesë e një përpjekjeje për të paralajmëruar investitorët rreth rreziqeve të tregtimit në valutat virtuale.

Valkenburgh ka thënë se “Këto agjenci bëjnë të pamundurën për të bindur njerëzit të jenë pjesë e tregtimit e mallit të tyre në këmbim të monedhave virtuale”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO