Higuain arrinë marrëveshje me super-skuadrën evropiane – Lajmi.net
Higuain arrinë marrëveshje me super-skuadrën evropiane
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:09, 12 July 2018
IMG_4349
Gonzalo Higuain raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Chelsean por kërkon një rrogë të lartë dhe një bonus nga Juventus.

Sulmuesi pritet të ulet në stol pas ardhjes së Cristiano Ronaldos nga Real Madrid dhe Chelsea është i vetmi klub që është afruar me një ofertë.

Gjithsesi, transferimi i Higuain në Stamford Bridge varet jashtë mase nga Maurizio Sarri, i cili pritet të jetë pasardhësi i Antonio Contes.

Mes klubeve është arritur akordi i plotë por Chelsea po pret të zgjidhë situatën e trajnerit përpara se të finalizojë blerjen e argjentinasit.

Higuain pritet të kërkojë një rrogë të paktën 7 mln euro neto në sezon, e cila mesa duket nuk i pëlqen Chelseat.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO