Hamilton: Fitorja në Hungari një bonus, të qetë për pjesën e dytë të sezonit – Lajmi.net
Hamilton: Fitorja në Hungari një bonus, të qetë për pjesën e dytë të sezonit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 22:30, 30 July 2018
Lewis Hamilton shijon jo vetëm fitoren në pistën e Hungaroring por edhe kryesimin me 24 pikë ndaj Sebastian Vettel në renditjen e përgjithshme të Formula 1.

Kjo bën që Mercedes dhe piloti britanik të jenë më të qetë gjatë pushimeve verore që kanë nisur, duke vënë nën presion rivalët.

“Në Hungari bëmë një punë të madhe dhe korrëm një rezultat të shkëlqyer. E dinim që Ferrari këtu është e fortë, e shpejtë, ndaj kjo fitore ishte si një bonus dhe na jep mundësinë të punojmë të qetë”, tha Hamilton.

Por piloti britanik e di se duhet punë e fortë gjatë këtij pushimi 4-javor, në mënyrë që makina të jetë sërish kompetitive në garën e Belgjikës, më 26 gusht, kur rinis Botërori.

“Nuk do të qëndrojmë të ulur në shezllon, pasi e dimë që ky moment është delikat, që mund të ndryshojë fatet e Botërorit. Unë do të stërvitem dhe përgatitem për çdo garë, por edhe mekanikët do të punojnë për të patur një makinë të shpejtë. Tani duhet një punë e veçantë nga të gjithë”, deklaroi pilotyi britanik i Mercedes.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO