Goli i Sturridge në derbin ndaj Chelsea zgjidhet më i miri i muajit shtator – Lajmi.net
Goli i Sturridge në derbin ndaj Chelsea zgjidhet më i miri i muajit shtator
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 14:08, 12 October 2018
Goli i Daniel Sturridge i shënuar në derbin Chelsea – Liverpool, është shpallur goli i muajit shtator në Premierligë.

Premierliga angleze ka shpërblyer më të mirët e muajit shtator.

Sulmuesi anglez, Daniel Sturridge, me një gol jashtëzakonisht të bukur në fund të ndeshjes, kishte ndihmuar Liverpoolin të marrë një barazim 1:1 në ‘Stamford Bridge’ ndaj Chelsea.

Ky gol është zgjedhur edhe goli më i mirë i muajit shtator në Premierligë.

Përndryshe trajneri më i mirë i muajit shtator është zgjedhur ai i Evertonit, Nino Espirito Santo./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO