Gjyqtarët nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në dy ndeshje në San Marino – Lajmi.net
Gjyqtarët nga Kosova do të ndajnë drejtësinë në dy ndeshje në San Marino
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti VendorTë tjera 17:15, 24 November 2017
Në kuadër të marrëveshjes për shkëmbimin e gjyqtarëve me San Marinon, katër referë kosovarë tashmë ndodhen në këtë shtet për t’i gjykuar dy ndeshje të fundjavës.

Kryesorët, Leutrim Mustafa e Alban Shala bashkë me asistentët Fatmir Sekiraqa e Edmond Zeqirin do të referojnë të shtunën dhe të dielën.

Shala do të jetë kryesor në sfidën Virtus – Juvenes që luhet nesër, kurse Mustafa drejton derbin e së dielës me dy ekipet e para, Tre Penne – La Fiorita, raporton Gazetasheshi.com.

Asistentët janë të njëjtit në të dy ndeshjet.

Me ekspeditën kosovare ndodhet edhe kontrollori, Feriz Parllaku që do t’i vëzhgojë të dielën gjyqtarwt nga San Marino.

Ndeshjet luhen prej orës 15:00.

emo

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals