Fun – Page 291 – Lajmi.net

Aktuale

Vjedhin urnën duke kërkuar ar, por brenda ishte hiri i të vdekurit

Një qytetar në Jesolo të Italisë ka gjetur në rrugë urnën që mbante hirin e një të vdekuri disa vite më parë dhe ia dorëzon policisë. Christian Deryk Bastos Xavier, vdiq tragjikisht në 2010, kur ishte 20 vjeç dhe prindërit kishin marrë lejen e autoriteteve që urnën ta mbanin në shtëpi....

2 August, 2015Lexo më shumë

Kriza greke në një meny restoranti

Kthesat pa fund të tragjedisë financiare greke mund të mos i përshtaten shijes së gjithkujt por një pronar restoranti në Berlin, që ka emigruar në Gjermani që në vitin 1984, shpreson që me menynë e tij të re të tërheqë sa më shumë klientë....

2 August, 2015Lexo më shumë

Kjo bimë mund të vrasë në më pak se një minutë!

“Unë kam humbur tashmë engjëllin tim në moshën 3 vjeçare. Ajo gabimisht gëlltiti një copë nga bima helmuese. Gjuha iu trash dhe brenda pak minutash ndërroi jetë. Kjo bimë helmuese i mori jetën fëmijës tim, ndaj dua të parandaloj këdo që të mos e mbajnë këtë, apo bimë të tjera të ngjashme me të në banesë, pasi mund t’i kushtojë jetën ju edhe personave të tjerë rreth jush”, tregon një nënë....

2 August, 2015Lexo më shumë

I vdes pronarja, qeni e pret 8 ditë jashtë spitalit (Video)

Prej 8 ditësh një qen ka qëndruar jashtë derës së spitalit për të pritur padronen e tij, e cila vdiq prej pleqërisë....

2 August, 2015Lexo më shumë

E doni gjelbërimin dhe qetësinë? Vizitoni këtë fshat të mbuluar krejtësisht nga gjelbërimi

Fshati i braktisur nga banorët për arsye ekonomike është mbuluar krejtësisht nga natyra. ...

2 August, 2015Lexo më shumë

A e ruan gjarpri pragun e shtëpisë tuaj?

Si çdo popull edhe shqiptarët kanë mitet dhe dogmat e tyre. Një nga to është besimi se gjarpri në shtëpi nuk duhet mbytur, sepse ai ruan pragun e shtëpisë. Por nga e ka origjinën ky besim dogmatik?...

2 August, 2015Lexo më shumë

BBC: Ja pse shqiptarët varin kukulla në shtëpi

Një traditë shqiptare, e cila i bën përshtypje shumë të huajve, por edhe vetë shqiptarëve, është në qendër të një reportazhi të përgatitur nga BBC dhe të shumëlexuar në portalin e tyre. ...

2 August, 2015Lexo më shumë

Ide mahnitëse me pjesë të veturave të vjetra (Foto)

Pjesët e veturave të vjetra mund të bëhen të dobishme kur është fjala për të krijuar diçka kreative....

1 August, 2015Lexo më shumë

Nëse ke Lamborghini të gjitha femrat dalin me ty (Video)

Një video e re e postuar në YouTube tregon se si femrat pranojnë pa menduar dy herë "t'i tregojnë vendin" një të panjohuri që ka Lamborghini....

1 August, 2015Lexo më shumë

50 Cent mund të ketë falimentuar, por ai jeton ende si një mbret (Foto)

Curtis Jackson apo 50 Cent pretendon se nuk ka më asnjë cent, pasi që falimentoi pas humbjes së një rasti gjyqësor ndaj një gruaje me emrin Lastonia Leviston, për shkak të publikimit në internet të një videoje ku ai kishte bërë seks me të....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shoferi britanik “nxehet” si të jetë nga Kosova (Video)

Ngasësit e konfliktuozë të veturave në Kosovë, tashmë mund të gjejnë ngushëllim, pasi që kanë “sozitë” e tyre edhe në botën e zhvilluar....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shtëpia e vogël me interier të mahnitshëm (Foto)

Një projektues nga Kolorado ka ndërtuar një shtëpi të vogël të çuditshme që është vetëm 7 metra e gjatë dhe 2.4 metra e gjerë – por e qetë dhe e përshtatshme për një familje prej katër personave....

1 August, 2015Lexo më shumë

Miqësia e vajzës së lindur me një krah dhe qenit me tre këmbë (Foto)

Ajo do të përballet me shumë vështirësi kur të rritet dhe nuk do të jetë në gjendje që të vozisë një biçikletë si të gjithë moshatarët e tjerë të saj....

1 August, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë sekretin e statujave në Ishullin e Pashkëve

Kishin mbetur mister për shumë shekuj me radhë, por statujat gjigante prej guri në forma të ndryshme të shpërndara në Ishullin e Pashkëve duket se janë zbuluar se çfarë fshehin nëntokë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Momenti tmerrues kur peshkaqeni pothuajse përmbyti një barkë (Video)

Një peshkaqen i madh ‘sulmoi’ një barkë të vogël sa për t’i frikësuar njerëzit që të mos kthehen më në ujë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Nuk po mund të zgjoheni lehtë në mëngjes? Ky shtrat është zgjidhja juaj! (Video)

Sikur të gjithë njerëzit e tjerë në botë, edhe ju sigurisht se e keni problem të zgjoheni në mëngjes. Por, një shpikje e re në Britani duket se e ka zgjidhur këtë problem....

31 July, 2015Lexo më shumë

Ky është ‘Njeri Merimangë’ në jetën e përditshme |FOTO|

Njihuni me 'njeriun flamur': i cili ngjitet nëpër ndërtesat më të larta në Botë për të realizuar sportin më të çmendur....

31 July, 2015Lexo më shumë

Instruktorja e fitnesit që ua kalon të gjithave me ‘twerking’ (Video)

Falë performancës energjike të Miley Cyrus me Robin Thicke në VMA 2013, fjala ‘twerking’ tani është një fjalë e famshme në botë....

31 July, 2015Lexo më shumë

Kur prindërit nuk ua prishin qefin fëmijëve (Foto)

Një këshillë e cila u jepet të gjithë prindërve është që të mos ua kthejnë shpinën fëmijëve të tyre asnjëherë – dhe të mos ua prishin qefin, siç edhe dëshmohet me këto fotografi qesharake....

31 July, 2015Lexo më shumë

Qytetërimet e lashta në Mars u zhdukën nga lufta nukleare

Në një studim të fundit të publikuar në revistën e kozmologjisë, Dr. John Bradenburg thotë se janë zbuluar prova të qarta që tregojnë se jo vetëm që ka pasur jetë në Mars, por atje ndodhi një luftë masive nukleare që i zhduki të gjithë....

31 July, 2015Lexo më shumë

10 gjërat misterioze të cilat nuk mund të shpjegohen (Video)

Tregimet prapa këtyre fotografive janë të panjohura....

31 July, 2015Lexo më shumë

E shkatërroi veturën Porsche që kushton më shumë se 1 milion euro, sepse … |VIDEO|

Kjo video është xhiruar në Shën Tropez, ku vozitësi i kësaj Porsche Spyder 918, derisa po tregohej krenar me luksin e tij nuk i'u deshtën më shumë se disa sekonda dhe ai u ndesh me një veturë tjetër....

31 July, 2015Lexo më shumë

Njihuni me qenushin që sfidon njerëzit për kërcim në ujë |VIDEO|

Qenushi aventurier i jep mësim njerzve se si duhet të hidhesh në ujë....

31 July, 2015Lexo më shumë

A është kjo zgjidhja ideale për gjumashët !? |VIDEO|

Nëse jeni një prej 7 miliard njerzve që jetojnë në Botë, me siguri se keni problem me zgjuarjen nga gjumi në mëngjes. Një shpikës nga Britania e Madhe duket se ka një zgjidhje për këtë problem....

31 July, 2015Lexo më shumë

1000 muzikantë u mblodhën në një vend, me një kërkesë shumë të veçantë |VIDEO|

Grupi i cili është emëruar 'Rock 1000' e ka organizuar ngjarjen dhe ka mbledhur fonde për ngjarjen dhe videon për më shumë se një vit....

31 July, 2015Lexo më shumë

Taksisti shikon porno teksa bart udhëtarë (Video)

Një taksisti sikur i ka dal nga mendja se ku ndodhet. Ai ka lëshuar film pornografik dhe ka shikuar atë derisa po transporton një klient në mes të trafikut....

31 July, 2015Lexo më shumë

Teta Gjyli, Liki dhe axha Shneq rrëmbehen nga Vala

Treshja e grupit legjendarë Stupcat, kanë realizuar skeçet e tyre të para për Vala-n, pasi një muaj më parë ata u bënë imazhi i operatorit publik....

30 July, 2015Lexo më shumë

Rruan mjekrën për herë të parë pas 14 viteve, mezi e njohin familja (Video)

Çdo njeri me mjekër garanton se qimet e fytyrës janë një pjesë e veçantë e identitetit të tyre....

30 July, 2015Lexo më shumë

19 reklamat më kreative në botë (Foto)

Reklamat mund të jenë shumë të mërzitshme nganjëherë, por ato gjithashtu mund të jenë mahnitëse dhe të paharrueshme kur i shihni në rrugë apo diku tjetër....

30 July, 2015Lexo më shumë

Ja se si nxënësit vallëzojnë në varrimin e profesorit (Video)

Nxënësit e një shkolle të mesme në Zelandën e Re, kanë tronditur njerëzit që kishin ardhur në varrimin e profesor Dawson Tamatea Tahani, i cili vdiq në gjumë në moshën 55. Për ta nderuar dhe shprehur mirënjohjen, qindra studentë filluan të ekzekutojnë vallen tradicionale të luftës e njohur si Haka, shkruan “Metro”....

30 July, 2015Lexo më shumë

Obama dëshiron që SHBA të krijojë superkompjuterin më të shpejtë në botë

Presidenti Barack Obama ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv që autorizon krijimin e një superkompjuteri të ri....

30 July, 2015Lexo më shumë

Shikoni se si dy polic ballafaqohen me huliganin që i sulmon me thikë (Foto/Video)

Një moment shokues është regjistruar nga kamerat e sigurisë së policisë të cilat i bartin në jelekët antiplumb për të dëshmuar se kush në të vërtetë ishte fajtori, shkruan “Daily Mail”....

30 July, 2015Lexo më shumë

Pretendon të bëhet babai i 300 fëmijëve

Fëmija i tetë i Kenzie Kilpatrick lindi javën e kaluar. Ai është i kënaqur, duke treguar fotografitë me ta për publikun....

30 July, 2015Lexo më shumë

Në vitin 2050 bota do të ketë 9.7 miliardë njerëz: Ja kush do të jetë shteti me më shumë banorë

Deri në fund të vitit 2050 popullsia e botës do të arrijë në 9.7 miliardë banorë, duke u bërë kështu India vendi me popullsinë më të madhe në botë, thuhet në një raport të OKB-së, shkruan “DailyMail”....

30 July, 2015Lexo më shumë

Çiklisti nga Italia rikthehet me ‘çmendurinë’ e radhës |VIDEO|

Italiani Vittorio Brumotti është kthyer me një tjetër video duke perforumuar aftësitë e tij në çiklizëm dhe ajo që shohim është një çmenduri e vërtetë. ...

30 July, 2015Lexo më shumë

20 vendet që do të mendoni se ekzistonin vetëm në përralla (Foto)

Vendet skandinave janë një sinonim i dizajnit të madh, pamjeve të shkëlqyera dhe njerëzve të bukur. Por, ne shpesh nuk flasim rreth karakteristikave që janë të veçanta për secilin vend....

30 July, 2015Lexo më shumë

Gjen thesar me vlerë 1 milion dollar në fund të detit (VIDEO)

Një familje nga Florida që ka gjahtuar thesare për vite të tëra kanë gjetur një të tillë me vlerë 1 milion dollar në rrënojat e një flote spanjolle të vitit 1715 që është mbytur në Atlantik....

30 July, 2015Lexo më shumë

Penisët e tyre janë më të fortë se guri (Video)

Disa kinezë kanë regjistruar një video, në të cilën shihet qartë se si goditen me sende të ndryshme në organet gjenitale....

30 July, 2015Lexo më shumë

Pse u bë hit në internet videoja e këtij djaloshi !? |VIDEO|

Në festivalet e muzikës ndodhë që mund të shohim shumë njerëz duke vallëzuar, disa nga ta duke bërë hapa si prej një profesionisti, por edhe të tjerë që kërcejnë sa për të lëvizur....

30 July, 2015Lexo më shumë

Burri kthehet në shtëpi dhe e zë gruan me një tjetër: Ja si reagon ai (Video)

Burri u kthye në shtëpi më herët dhe e gjeti gruan e tij duke bërë seks me një grua tjetër. ...

30 July, 2015Lexo më shumë

15 fotografitë e çuditshme të çastit (Foto)

Jeni në rrugë dhe dëshironi të bëni ndonjë gjest që nuk ju ka hije dhe dëshironi ta bëni fshehtas. Shpesh gaboni dhe kjo mund të ju kushtojë më shumë....

29 July, 2015Lexo më shumë

Kjo foto NUK është ajo që mendoni (Foto)

Kjo fotografi mashtruese mund të jetë shumë lehtë fotografia më qesharake ndonjëherë....

29 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals