Ekipi i ëndrrave i Barcelonës që synon të rrëzojë nga froni i Evropës skuadrën e Real Madridit – Lajmi.net
Ekipi i ëndrrave i Barcelonës që synon të rrëzojë nga froni i Evropës skuadrën e Real Madridit
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliLiga e KampionëveSport 23:50, 4 August 2018
Barcelona është treguar skuadër shumë aktive këtë afat kalimtar, duke transferuar katër lojtar.

Lojtari i fundit i transferuar nga katalanët është Arturo Vidal, që vjen nga Bayern Munich.

Transferimi i Vidalit ka bërë që Barcelona të ketë në dispozicion lojtar jashtëzakonisht cilësor, duke formuar një formacion të frikshëm e që kanë detyrim të obligueshëm triumfin në Ligën e Kampionëve, për të rrëzuar nga froni pas tre viteve rivalët e Real Madridit.

Ky formacion pasurohet edhe më tepër me emrat që gjenden në bankën rezervë, si Ousmane Dembele dhe të ardhurit Arthur Melo, Clement Lenglet dhe Malcom./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO