Edukatorja urdhëron nxënësit ta godasin me gurë shokun, për t’i dhënë një “mësim” (Video) – Lajmi.net
Edukatorja urdhëron nxënësit ta godasin me gurë shokun, për t’i dhënë një “mësim” (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:41, 12 May 2018
Në një qendër kujdesi fëmijësh në Arkansas të Shteteve të Bashkuara, edukatorja detyroi nxënësit ta godasin me gurë shokun e tyre, i cili nuk bindej që të ulej.

Pamjet që janë shpërndarë në internet, kanë shqetësuar prindërit e fëmijëve katërvjeçarë, që kërkuan të ndërmerren masa ndaj mbikëqyrëses, transmeton Telegrafi.

Rasti ka ngjallur edhe reagimin e mediave, që e komentuan negativisht metodën e edukatores dhe formën se si ‘po i jepte mësim nxënësit’.

Nuk raportohet se fëmija ka pësuar ndonjë lëndim, teksa ende nuk është dhënë ndonjë masë ndëshkimore për mësimdhënësen.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO