E mahnitshme, artisti kamboxhian krijon ilustrime 3D duke ‘shkarravitur’ (Foto) – Lajmi.net
E mahnitshme, artisti kamboxhian krijon ilustrime 3D duke ‘shkarravitur’ (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimEntertainmentFunKulturë/Arte 13:11, 5 June 2017
Arti 3D është gjithnjë e më i zakonshëm në ditët e sotme, veçanërisht me shfaqjen e muzeve të artit 3D. Sot, ne ju paraqesim pamje të pabesueshme 3D që duken sikur shfaqen nga letra.

Visoth Kakvei është një artist kamboxhian i cili krijon ilustrime hipnotizuese vetëm me një laps dhe disa me ngjyra. Bërë në dorë të lirë, vizatimet e tij krijuese variojnë nga modelet abstrakte dhe natyra tek kafshët si pinguinë, kuaj deti, transmeton lajmi.net

Ekziston edhe një vizatim që tregon një peshk që noton mbi faqe të librit.

Në vitet e tij të 20’ta, Visoth ka tërhequr mbi 800,000 njerëz në llogarinë e tij të Instagram, të gjithë të etur për t’i parë krijimet e tij të fundit.

Shikojeni më poshtë punën mahnitëse të tij. /Lajmi.net/

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art3d Detail Art
3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

3d Detail Art

Fjalët kyçe: art 3D

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion