E frikshme, vullkani Hawaii shkrinë veturën Mustang – Lajmi.net
E frikshme, vullkani Hawaii shkrinë veturën Mustang
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 16:42, 9 May 2018
Është organizuar evakuimi masiv, por rrjedhat e lavës kanë shkatërruar më shumë se 20 shtëpi.

Fuqia e frikshme e lavës në rritje u regjistrua në Havai, ku vullkani i Kilaue shpërthen për disa ditë .

Video tregon se si lava vullkanike ngadalë, por e pandalshme kalon rrugën drejt një Ford Mustang të bardhë të parkuar, i cili pastaj shkrihet si gjalpë. Video u regjistrua në Leilani Estates pranë qytetit Paho.

Për shkak të shpërthimit, u organizuan evakuime masive, dhe si rezultat i llavës së madhe u shkatërruan më shumë se 20.

Aktiviteti i vullkanit shkaktoi magnitudë 6.9 magnitudë në Richter, e cila goditi ishullin të premten. Përndryshe, ky është tërmeti më i fuqishëm i regjistruar në Hawaii gjatë 42 viteve të fundit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO