Dy penallti për Romën? De Rossi i befason të gjithë! – Lajmi.net
Dy penallti për Romën? De Rossi i befason të gjithë!
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 7:28, 3 May 2018
Daniele De Rossi ka analizuar dy episodet më të përfoluara për penallti në ndeshjen Roma - Liverpool.

Kapiteni i Romës, Daniele De Rossi ka analizuar dy episodet ku skuadra e tij kishte thirrje të refuzuara për penallti në ndeshjen e kthimit ndaj Liverpoolit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Penalltia e parë, ajo e lojës me dorë, e kam parë mirë nga fusha”, deklaroi De Rossi për “Premium Sport”, përcjell “lajmi.net”.

“Por, e kam pyetur Dzekon i cili më ka thënë se ndoshta nuk e ka prekur me dorë. Kjo tregon se ishte e vështirë për t’u parë. E dyta më dukej në pozitë jashtë loje por më pas e kam parë se nuk ishte. Gjyqtari nuk e kishte të lehtë”, u shpreh ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO