Dhunë ndaj prostitutës, arrestohet kampioni gjerman i biçikletës – Lajmi.net
Dhunë ndaj prostitutës, arrestohet kampioni gjerman i biçikletës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:50, 10 August 2018
Nuk po gjen paqe ish-çiklisti gjerman Jan Ullrich, një nga legjendat e këtij sporti, që sipas të përditshmes gjermane “Bild” është arrestuar sot në Frankfurt, me akuzën se ka goditur rëndë një prostitutë.

Në momentin që u arestua ai ndodhej në një hotel bashkë me gruan që e ka akuzuar për abuzim.

Ullrich kishte vetëm pak ditë që kishte mbërritur në Gjermani nga Majorka (Spanjë), për të nis një terapi për të luftuar varësinë nga alkooli.

Për momentin çiklisti është nën mbikqyrje nga policia, pasi në momentin e arrestimit ishte nën varësinë e drogës dhe alkoolit. Jan Ullrich është fituesit i Turit të Francës në vitin 1997 dhe u arrestua sërish, pak ditë pasi një incidenti në Majorka.

Në qytetin spanjoll ai goditi komshiun e tij, regjizorin gjerman Til Schweiger, që po organizonte një ceremony për daljen e filmit të tij të ri. Ullrich u shpreh se kjo situatë ka ardhur për shkak të ndarjes nga gruaja e largimit nga fëmijët.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO