Detyrë e thjeshtë dhe logjike, kush mund ta zgjidhë? – Lajmi.net
Detyrë e thjeshtë dhe logjike, kush mund ta zgjidhë?
Autori: Lajmi.net Kuize 11:00, 2 January 2018
Jeni zgjuar me disponim për ta plotësuar engimën matematikore?

Sido që të jetë, është çasti juaj të tregoheni të vëmendshëm, shkruan lajmi.net

Më poshtë është një detyrë logjike të cilën ju duhet ta zgjidhni për një minut.

A+A+A=39
B+B-A=25
6+C+B=50
A+B+C=?

Jeni të gatshëm për të filluar? /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: detyrë logjike

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2