Detaje nga Nokia X – Lajmi.net
Detaje nga Nokia X
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 14:31, 11 May 2018
Javën e ardhshme, Nokia do të prezantojë një smartphone. Detaje tashmë janë publikuar.

Nokia X apo Nokia X6 – emri përfundimtar nuk është ende e njohur – në 16 maj të HMD Global do të prezantohet zyrtarisht.

Telefoni i ri Nokia është i listuar atje me një procesor Snapdragon 450 ose një procesor 1.8 GHz, një ekran 5.8 inç me 2.280 x 1.080 piksele dhe një format 19: 9. Kamera e dyfishtë ka 16 megapikselë para dhe prapa dhe optikë Zeiss. Fuqia e baterisë është 3.000 mAh. Telefoni i ri Nokia vjen edhe me Android 8.1 Oreo. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO