Dëshironi të gjeni dashurinë? Ja çfarë duhet të bëni – Lajmi.net
Dëshironi të gjeni dashurinë? Ja çfarë duhet të bëni
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:55, 11 March 2018
Çdo ditë në këtë lis futen letra nga njerëz që ende nuk e kanë gjetur dashurinë e jetës së tyre dhe mbesin me shpresën se një ditë dikush do ta lexojë letrën dhe - përgjigjet.

I ashtuquajturi ‘dhëndërit Oak’ , pema është 500 vjeç dhe ndoshta i vetëm në botë që ka adresën e saj postare . Në fakt, ky lisi merr rreth 40 letra çdo ditë dhe më shumë se 1000 në vit .

Letrat vijnë çdo ditë te lisi i famshme të dërguar kryesisht nga njerëz në kërkim të dashurisë, dhe e gjithë bota me shpresën se një ditë dikush do t’a lexojë letrën e tyre dhe të përgjigjet për atë, transmeton lajmi.net.

Pavarësisht nga fakti se sot ka një numër të shërbimeve online për takime, dërgimin e letrave në një pemë në Gjermani vështirë se tingëllon si një nga mënyrat më efektive për të gjetur dashurinë e jetës së tij, megjithatë, për romantiket e vërtetë nuk ka pengesa, dhe në këtë mënyrë të gjejnë një shoku i shpirtit.

Mediat gjermane raportojnë se ka diçka shumë të magjike në lidhje me këtë porosi.

“Ka diçka shumë magjike dhe romantike për të gjithë këtë”, thotë një postmartues 72-vjeçar, i cili për shumë vite ka dërguar letra te lisi i famshëmt.

“Interneti lidh njerëzit me fakte dhe interesa, por kur bëhet fjalë për lis, kjo është një rastësi e mrekullueshme, domethënë fati”, thotë ai.

Lisi më i njohura në botë, është e vendosur në pyll Dodauer në Gjermani në rajon Eutin është i vjetër 500 vite, por për publiku e gjerë është bërë i njohur “vetëm” 100 vjet më parë.

Përgjegjës për mbi 100 martesa
Sipas të dhënave në dispozicion të publikuara nga BBC, lisi i famshëm “Oak” është përgjegjëse për më shumë se 100 martesa , si dhe çështjet e tjera të shumta të dashurisë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO