Delja e bllokuar luhatej në rrotën e gomës, ‘reagojnë’ mbrojtësit e të drejtave të kafshëve (Video) – Lajmi.net
Delja e bllokuar luhatej në rrotën e gomës, ‘reagojnë’ mbrojtësit e të drejtave të kafshëve (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:20, 9 August 2018
Pronarët e një ferme në Britani të Madhe, nuk mundën të mos qeshin me një dele që ishte bllokuar në rrotën e gomës dhe vetëm luhatej.

Veprimi tyre ka nevrikosur mbrojtësit e të drejtave të kafshëve, që e kritikuan pse e filmoi rastin, pasi duhej ta shpëtonte menjëherë, transmeton Telegrafi.

“Njëjtë sikurse njerëzit edhe delja pësonte një moment të këndshëm, pse ta largonim kur po luhatej”, janë kundërpërgjigjur ata.

Ngjarja është bërë virale dhe po pëlqehet nga të gjithë, teksa ‘reagimi’ i dashamirësve të kafshëve u konsiderua si i tepruar.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO