Darka në familjet amerikane, jo ashtu siç prisnit – Lajmi.net
Darka në familjet amerikane, jo ashtu siç prisnit
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:20, 11 October 2017
Derisa disa njerëz përgatisin shumë gjëra për darkë, të tjerë nuk e mendojnë fare këtë...

Së fundmi, fotografi Lois Bielefeld i cili ka udhëtuar në SHBA si dhe disa pjesë të Luksemburgut duke dokumentuar njerëzit gjatë darkave familjare, ka nxjerrë në pah traditën e tyre të ndryshme.

Për Feature Shoot, ai ka thënë ‘’Unë gjithmonë kam shkuar në shtëpitë e njerëzve- është inspiruese, kurioze,’’ transmeton lajmi.net

Disa prej njerëzve janë të njohur për fotografin, mirëpo shumica janë të panjohur me të cilët ai realizon projekte.

Gjithçka që Bielefelf ka dashur të tregojë është tradita familjare në familjet e ndryshme amerikane.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Thursday: Frances & JoanMonday: JoaliceWednesday: Willie MaeWednesday: Norbert & Marie-JoséeMonday: Zoe, Dave, Emma, And KarenMonday: Rina And GiuseppeMonday: Steven And JomoWednesday: Marc & JanTuesday: Alex, Sophia, Kathy, David, Claudia, Eva & AnaWednesday: Glynis, Liam, Jorin, And Mona

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO