Çfarë i ndodh celularit tuaj nëse çaktivizoni Facebook e Messenger – Lajmi.net
Çfarë i ndodh celularit tuaj nëse çaktivizoni Facebook e Messenger
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 15:19, 1 June 2018
Ju është ngarkuar celulari dhe punon me vështirësi? Ndoshta duhet të fshini disa aplikacione.

 

Nëse ju ç’instaloni nga telefoni juaj celular dy aplikacionet, Facebook e Mesenger, aparati juaj do të punojë me efikasitet më të lartë.

Ekspertët e inxhinierisë elektronike kanë pohuar se çaktivizimi dhe fshirja e këtyre aplikacioneve bën që aplikacionet e tjera të punojnë 15 % më shpejt.

Veç kësaj, çinstalimi ruan baterinë tuaj më 20 % më shumë në ditë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO