Çfarë është kjo? Një strukturë misterioze e varrosur në Antraktidë zbulohet nga Google Earth (Foto) – Lajmi.net
Çfarë është kjo? Një strukturë misterioze e varrosur në Antraktidë zbulohet nga Google Earth (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 14:29, 8 August 2017
Një strukturë e tmerrshme është gjetur e varrosur në Antarktidë, që është e gjatë më shumë se 14 milje dhe u zbulua në Google Maps, i ka lënë njerëzit në internet të habitur.

I ndodhur në hartën e Google Earth, hije e bardhë e thellë në kontinentin e shterur ka provokuar spekulime se mund të jetë një stacion kërkimi sekret i fshehur nga një qeveri ose një UFO i varrosur në akull.

Përdoruesi i YouTube ëoëforreel e ka theksuar atë në një video dhe tregon se si mund ta gjesh vetë në aplikacionin Google Google Earth.

Duke e përshkruar pamjen si një “masë të copëtuar”, ai thotë: “Antarktika po zvarritet me çudira.”, transmeton lajmi.net.

Ai pastaj tregon gjigantin 14.5 milje me zonë të bardhë të ndritshme duke thënë: “Kjo gjë është kaq e madhe që ju nuk mund të mos e shihni atë – as nga hapësira e jashtme.

Ky imazh u gjet në Google Earth në Antarktik duke krijuar spekulime masive se çfarë mund të ishte
“Kam kontrolluar tërë kontinentin dhe nuk kam mundur të gjej ndonjë gjë si ajo.

“Mendova se ndoshta ka një vend të veçantë në imazhet ku ndodh të jetë një boshllëk, por unë nuk mendoj se është kështu”.

Ai mendon nëse është një stacion hulumtimi para se të shtojë: “Nëse ky maskim do të hiqej, a do ta shihnim kuvertën e një nëndetëse gjigante të UFve të varrosur në akull?”

Imazhi mund të gjendet duke zmadhuar në këtë pjesë të Antarktidës në Google Earth.

Video u vendos në internet në vitin 2012, por një rrjedhë konstante e komenteve vazhdon ndërsa shikuesit e intriguar që përpiqen të kuptojnë se çfarë është.

Njëri prej tyre, Julie Haines tha: “A keni vënë re se duket se ka një gjurmë prapa kësaj forme drejtkëndore? Ashtu si është zvarritur. ”

Videoja tronditëse e strukturës misterioze është parë më shumë se dy milionë herë në YouTube. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO