Buffon nuk është pensionuar me Kombëtaren, ja kur do ta veshë sërish fanellën e Italisë – Lajmi.net
Buffon nuk është pensionuar me Kombëtaren, ja kur do ta veshë sërish fanellën e Italisë
Autori: Lajmi.net Serie ASport 11:54, 13 February 2018
Vetëm katër ditë pas përplasjes me Messin, italianët do të luajnë kundër pëfaqësueses së “Tre Luanëve”.

Më 23 mars në Manchester, në miqësoren mes Italisë dhe Argjentinës, në portën e të kaltërve do të jetë sërish Gigi Buffon.

Të paktën kjo është ideja e trajnerin të përkohshëm Gigi Di Biaggo, i cili ka ndërmend ta grumbullojë 40-vjeçarin për testet që do të zhvillohen në Angli. Vetëm katër ditë pas përplasjes me Messin, italianët do të luajnë kundër pëfaqësueses së “Tre Luanëve”.

Historia e dashurisë mes portierit tashmë legjendar dhe Kombëtares së Italisë duket se nuk mund të mbyllet me lotët e asaj mbrëmjeje të hidhur, kur u shua shpresa për të marrë pjesë në “Rusi 2018”.

Buffon është rekordmen sa i përket numrit të pjesëmarrjeve me të kaltrit (174 ndeshje), por i duhet edhe një takim me shiritin e verdhë në krah, për të thyer edhe rekordin e ndeshjeve si kapiten (80), transmeton “Albeu.com”.

Do të ishte një tjetër arritje e madhe gjatë një karriere të lavdishme. Të paktën në ndeshjet para Botërorit, Buffon, për kënaqësinë e të gjithë tifozëve të Kombëtares Italiane, do të shfaqet sërish mes shtyllave.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO