Baseli e shpërblen talentin 17 vjeçar nga Kosova (VIDEO) – Lajmi.net
Baseli e shpërblen talentin 17 vjeçar nga Kosova (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Sport 21:18, 19 May 2017
Skuadra zvicerane, Basel, ka shpërblyer disa nga lojtarët e rinj të tyre.

Në çmimet që u ndanë në stadiumin e ekipit të parë, u shpërblye edhe kosovari Landrit Ejupi.

Ejupi është vetëm 17 vjeçar, dhe është nga Gjilani.

Ai është ndër lojtarët më të mirë të Baselit U17, dhe shihet si perspektiva e skuadrës së madhe zvicerane, pjesë e së cilës kanë qenë edhe Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO