Barcelona, “hije” e Realit (VIDEO)

Barcelona ka vuajtur për të marrë tre pikë nga përballja me Valencian.

19/03/2017 22:34

Skuadra e Luis Enrique ka mposhtur 4:2 Valencian në kuadër të xhiros së 28-të të La Ligas.

Mysafirët u shkaktuan shumë probleme vendasve te Barcelonës, duke iu shënuar gol nëpërmjet Mangala në minutën e 29-të.

Barcelona u rikthye në lojë duke shënuar dy herë, me anë të Suarez në minutën e 35-të dhe Messit në minutën e 45-të.

Por, pjesa e parë u përmbyll edhe me një gol, ishte Munir El Haddadi që barazoi në 2:2 në minutën e parë të kohës shtesë.

Në pjesën e dytë u shënuan dy gola, nga Lionel Messi dhe Andre Gomes, të cilët ia siguruan tre pikë Barcelonës, që mbetet në vendin e dytë me 63 pikë, dy më pak se Reali./Lajmi.net/

ashgsdugsdugcdcgdshvc by nammakudla

by Video-Sport

yjdyufik by HoFoot

/// by PatsaN4ik

-\\\- by PatsaN4ik

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6