Avdijaj rikthehet në Gjermani, e kërkon skuadra e njohur – Lajmi.net
Avdijaj rikthehet në Gjermani, e kërkon skuadra e njohur
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 19:35, 19 April 2018
Paraqitjet e mira të Donis Avdijajt në elitën e futbollit holandez do të shpërblehen.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në afatin kalimtar të janarit, la Schalken për t’iu bashkuar Rodas në Holandë në formulën e huazimit.

Avdijaj ka arritur të përshtatet shumë shpejtë në skuadrën e re duke shënuar katër gola në dhjetë ndeshje, për të ndihmuar Rodën drejt arritjes së objektivit kryesor të sezonit, mbetjen në ligë.

Paraqitjet e 21 vjeçarit në Holandë nuk kanë kaluar pa u vërejtur nga gjiganti gjerman i futbollit, Koln, e cila ka shprehur interesim për të.

“Avdijaj është një talent i jashtëzakonshëm dhe natyrisht që na intereson. Ai pati disa probleme me Schalken por tani po bën shumë mirë në Holandë. Do të tentojmë ta marrim”, ka thënë drejtori i Kolnit, Frank Aehlig./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO