Kriptovalutat – Lajmi.net

Aktuale

Kaq do kushtojë bitcoin pas një dekade

Sipas profesorit të Universitetit të Harvardit dhe ekonomistit Kenneth Rogoff, pas një dekade, Bitcoin ka shumë gjasa të ketë një vlerë shumë më të vogël seç mund të mendohet....

11 April, 2018 Lexo më shumë

Furnizuesi i Apple Foxconn krijon smartphonin i parë Blockchain

Foxconn do të ndërtojë smartphonein Blockchain të zhvilluar nga Sirin Labs, nga ndërmarrja zvicerano-izraelite. ...

6 April, 2018 Lexo më shumë

Këta janë dy politikanët të cilët kanë treguar se kanë investime në Bitcoin

Kripto-valutat çdo ditë e më shumë po përdoren në të gjithë botën dukë u cilësuar si e ardhmja e pagesave....

26 March, 2018 Lexo më shumë

“Bitcoin do të jetë monedha e vetme në dhjetë vjet”

Pavarësisht nga luhatjet e çmimeve dhe problemet, kripto-valutat do të mbizotërojë për pak vite, thotë Jack Dorsey. ...

22 March, 2018 Lexo më shumë

Bitcoin po falimenton

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë....

20 March, 2018 Lexo më shumë

‘Fundi tragjik i Bitcoin’

Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë....

20 March, 2018 Lexo më shumë

Kaq kushton prodhimi i një Bitcoin

Bitcoin është i shtrenjtë – qoftë nëse e blini nga ndonjë shkëmbyes (Exchange) ose nëse e prodhoni vetë (mine). Por, prodhimi i Bitcoin kushton shumë më shumë për t’u prodhuar në disa vende, se në disa të tjera. ...

7 March, 2018 Lexo më shumë

Ku ndryshojnë monedhat kriptografike prej atyre dixhitale?

Rritja e bujshme e bitcoin vitin e kaluar ka shkaktuar debate të shumta nëpër internet, ndërsa në fund të 2017-ës ky debat filloi të artikulohej edhe në gjuhën e shumë ekspertëve, institucioneve, bankave e madje drejtuesve të autoriteteve të larta financiare në mbarë botën. ...

7 March, 2018 Lexo më shumë

Steve Wozniakut ia vjedhin shtatë Bitcoin

Pretendohet se ish-themeluesit të Apple dhe veteranit të teknologjisë, Steve Wozniak, t’i kenë humbur shtatë Bitcoin nga mashtrimet nga një karte krediti të vjedhur....

28 February, 2018 Lexo më shumë

“Kriptovalutat vrasin njerëz”

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave....

28 February, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO