Asgjë nuk është e pamundur (Foto) – Lajmi.net
Asgjë nuk është e pamundur (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunLifestyle 0:14, 30 August 2017
Në muajin mars të vitit të kaluar, Alysha Frigo arriti peshën 90 kilogramëve dhe ndihej e pashëndetshme dhe e palumtur me pamjen e saj.

Mamaja 35-vjeçare kishte mbajtur dietë strikte për të rënë nga pesha pas lindjes së djalit të saj, sot tre vjeç, por ndërsa priste që të humbiste peshë, ajo po shtonte.

E vendosur për të humbur kilet e tepërta, Alysha iu bashkua një programi televiziv që promovon marrjen me palestër dhe shfaq arritjet e njerëzve nga ky proces, ajo premtoi se me ndihmën e tyre pas 12 muajsh do të garonte për bodybuilder. Një vit më pas, Alysha, e cila ka humbur 30 kg nga ky proces, ka dalë sërish në ekran me premtimin e mbajtur, duke përçuar edh emesazhin se asgjë nuk është e pamundur, mjafton vullneti dhe dëshira për t’i arritur ato. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Humbje Peshe, ndryshim, Ushtrimet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble