A jeni në gjendje të ecni në majen më të lartë të botës (Video) – Lajmi.net
A jeni në gjendje të ecni në majen më të lartë të botës (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 12:42, 10 October 2017
Tani ju mund të ecni nëpërmes dy maleve gjigante.

Njihuni me parkun Walk që përmban urën e cila lidh dy maja malesh, transmeton lajmi.net

Ura ka një lartësi prej 3,000 metrash dhe është plot 107 metra e gjatë, duke ofruar kështu pamje panoramike të Alpeve Zvicrane gjatë gjithë vitit.

Këtu, udhëtarët mund të përjetojnë ajrin më të pastër ndonjëherë, derisa kalojnë në Matterhorn, Mont Blanc dhe Jungfrau.

A jeni në gjendje të ecni në majen më të lartë të botës? /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO