A doni të dini sa fëmijë do të keni në të ardhmen? Përgjigja është fjalë për fjalë në duart tuaja! – Lajmi.net
A doni të dini sa fëmijë do të keni në të ardhmen? Përgjigja është fjalë për fjalë në duart tuaja!
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 20:59, 8 January 2018
Nuk ka moshë fikse për të qenë prindër, pasi varet nga pritjet e secilit person, megjithatë, ajo është zakonisht midis 25 dhe 35 vjeç. Kjo orë biologjike që ne kemi disa tingëllon papritmas për ne, dhe kjo është kur ne fillojmë të planifikojmë fëmijët.

Të gjitha këto plane që bëjmë, shpesh përfundojnë të jenë të ndryshme, varen nga marrëdhëniet tona, nga puna ose nga rrethanat që nuk mund t’i kontrollojmë. Të gjitha teknikat dhe truket për të gjetur të ardhmen janë shpesh të dyshimta. Ka metoda të ndryshme që supozohet se zbulojnë fakte që do të ndodhin në jetën tonë si leximi i dorës ose palmistry, transmeton lajmi.net.

Të besosh ose jo në ta, varet nga filozofia e jetës së secilit prej nesh.
Sharrëza është arti i karakterizimit dhe tregimit të pasurisë përmes leximit të linjave të dorës. Këto rreshta mund të kenë disa kuptime që lidhen me shëndetin, pasurinë, fatin, begatinë dhe famën e tyre.

Një nga teknikat për të ditur se sa fëmijë kemi, është, në të vërtetë, në dorën tonë. Duhet të përdorim vetëm dorën e djathtë, ta shtrëngojmë me grusht dhe të shohim sa rreshta të përcaktuara paraqiten në bazën e gishtit tonë të vogël. Linjat e fëmijëve janë vija e drejtë poshtë bazës së gishtit të vogël. Në leximin e kelmimit kinez, ato tregojnë numrin e fëmijëve që një person mund të ketë dhe statusin e jetës së fëmijëve.

● Nëse vija e fëmijëve është e pirët në fund, kjo është një tregues i binjakeve. Nuk do të ketë shanse të larta për të gjetur bebe binjake. (Fig 1)

● Linjat e thella dhe të gjera të fëmijëve tregojnë djemtë. (Fig 2)

● Linjat e ngushta dhe të cekëta të fëmijëve janë shenjat e gjetjes së vajzave. (Figura 3)

● Ishujt në fillim të vijës së fëmijëve tregojnë se fëmijët zakonisht janë të dobët dhe shpesh sëmuren gjatë moshës së hershme. (Figura 4)

● Ishujt në fund të vijës së fëmijëve tregojnë se fëmijët janë të vështirë për t’u rritur. (Figura 5)

● Linjat e lakuara ose të shtrembëruara të fëmijëve janë një tregues i fizikave të këqija të fëmijëve që janë shpesh të sëmurë. (Figura 6) /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO