Zyrtare: Është afër suksesit, Mats Hummels vazhdon me Dortmundin

Skuadra e Borussia Dortmund është afër triumfit në Bundesliga pas shumë viteve dhe i duhet vetëm një fitore në xhiron e fundit. Sot gjatë ditës klubi gjerman ka bërë të ditur se ka firmosur kontratë të re me mbrojtësin, Mats Hummels, shkruan Lajmi.net Hummels ka nënshkruar deri në vitin 2024. Gjatë këtij sezoni ai ka…

Sport

24/05/2023 14:35

Skuadra e Borussia Dortmund është afër triumfit në Bundesliga pas shumë viteve dhe i duhet vetëm një fitore në xhiron e fundit.

Sot gjatë ditës klubi gjerman ka bërë të ditur se ka firmosur kontratë të re me mbrojtësin, Mats Hummels, shkruan Lajmi.net

Hummels ka nënshkruar deri në vitin 2024. Gjatë këtij sezoni ai ka zhvilluar 29 paraqitje, ka shënuar një gol.

Kujtojmë që Dortmund gjatë vikendit luan ndaj Mainizt, dhe në rast të fitores ata shpallen kampion i Bundesligas./Lajmi.net/