Zidane: Ky lojtar largohet nga Reali të hënën

Zinedine Zidane e ka pranuar se një lojtar mund të largohet nga Real Madrid.

Sport

01/02/2016 10:06

Denis Cheryshev pritet të largohet nga Real Madrid në drejtim të Premierligës.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe trajneri i ‘Los Blancos’, Zinedine Zidane, përcjell Lajmi.net.

“Po, do të shohim të hënën por mendoj që do të largohet”, ka njoftuar francezi.

“Gjëja më e rëndësishme për të është që të ketë minutazhë për lojë. Ai është një lojtar i madh, ka nevojë për kohë dhe i dëshiroj çdo të mirë”, shtoi Zidane.

Liverpooli është skuadra më e interesuar për shërbimet e reprezentuesit rus.