Zhvillimet në veri: Dalin pamjet nga takimi i Kurtit me Borrellin e Lajçakun

Është zhvilluar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti si dhe emisarit të BE-së, Miroslav Lajçak e përfaqësuesit të lartë të politikës së jashtme të Evropës, Joseph Borrell. Bashkë me Kurtin në këtë takim është edhe këshilltari i tij, Jeton Zulfaj, shkruan lajmi.net. “Ritheksova se sulmet e milicisë serbe ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve janë…

Lajme

31/05/2023 13:02

Është zhvilluar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti si dhe emisarit të BE-së, Miroslav Lajçak e përfaqësuesit të lartë të politikës së jashtme të Evropës, Joseph Borrell.

Bashkë me Kurtin në këtë takim është edhe këshilltari i tij, Jeton Zulfaj, shkruan lajmi.net.

“Ritheksova se sulmet e milicisë serbe ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve janë të papranueshme. Rruga përpara është e rrënjosur në demokraci, sundim të ligjit dhe zbatim të plotë dhe të shpejtë të Marrëveshjes Bazë”, ka shkruar Kurti. /Lajmi.net/