Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

Zënka mes gjyqtarit Clattenburg dhe Klopp po vazhdon akoma

9:09 | 16 Janar 2021

Jurgen Klopp ka mohuar pretendimet e Mark Clattenburg se ai po përpiqet të ndikojë te gjyqtarët.

Mark Clattenburg ka qëlluar përsëri në drejtim të Jurgen Klopp pasi shefi i Liverpool mohoi pretendimet se ai po përpiqet të ndikojë në gjyqtarë përpara ndeshjes së tyre me Manchester United.

Manchester United do të vizitojë Anfield në një përballje vendimtare për titull dhe Klopp ka shprehur keqardhje për numrin e lartë të penalltive që rivalët e tyre kanë marrë në vitet e fundit.

Ish-gjyqtari i Premierligës, Clattenburg, e akuzoi Klopp për heqjen e një flete nga libri i Sir Alex Ferguson duke u përpjekur të bënte presion ndaj zyrtarëve të ndeshjes, përcjell lajmi.net.

Por Klopp tha në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes: “Kur flasin njerëz si Mark Clattenburg, kjo thotë shumë për mua. Nëse Mark Clattenburg do të ishte në situatën time, ai padyshim që do të luante lojëra me mendje”, tha ai.

“Por për fat të keq nuk kam aftësi për të luajtur lojëra me mendje dhe ky është problemi im.”

Tani Clattenburg i është përgjigjur gjermanit, duke thënë: “A do të jetë i njëjti Klopp që qëndron dhe ngul sytë në seancat stërvitore të kundërshtarëve para ndeshjes ?!”./Lajmi.net/